Jump to content

matrix

Members
  • Joined

  • Last visited

    Never

Everything posted by matrix

  1. Хвала буљубашо Дуки Шалу на страну, ево сада гледам сајт превозника, релација Брисел-Миди- аеродром Шарлроа-Брисел Миди за датуме 17.12. и 29.12. износи укупно 28 евра. Наравно, мене интересује превоз од аеродрома Брисел Шарлроа до главног аеродрома у Бриселу, не знам колико је главни аеродром у Бриселу далеко од станице Брисел Миди и колико још треба доплатити за карту до гавног аеродрома? Има ли и неких других опција? Поздрав.
  2. Дакле, тражим јатаке, али не за хајдчију, већ за информацију Добро, знам да јатаци не иду са термином информација (или ипак.... ), али свакако ми је потребан један инпут везан је за транспорт између два аеродрома у Белгији, Брисел и Брисел-Шарлроа и.... наравно, тражм најјефтинију верзију. Дакле, знам да има аутобуски, трамвајски, тролејбуски превоз на територији Валоније (), затим брзе пруге на територији Белгије (SNCB) и превоз на територији Брисела (STIB). Интересује ме повратна карта на релацији аеродром Брисел до аеродром Брисел-Шарлроа. Ја сам нашао 41,40 евра са SNCB-ом, али то ми се чини мало скупо...или претјерујем . Дакле интересује ме само једна повратна карта, можда нека комбинација претходних, већ поменутих, провајдера транспорта Ако неко има искуства са овим и још подијели информацију, постављам га за харамбашу Успут, ево још једног питања: да ли постоји седмична карта која покрива цијелу територију Белгије, укључијући и Брисел....али да није скупа, наравно Добро, остаје да се захвалим јатацима...ако их има, а ваљда има иако је Митровдан прошао Поздрав
  3. Da i još nešto.. čuo sam nešto za WIZZ Xclusive Club..da se uz godišnju članarinu od 10 evra mogu dobiti karte znatno jeftinije. Na sajtu Wizz Aira piše da se uplata članarine može obaviti preko interneta ili call centra, ali mene zanima kako preko interneta i koja je procedura, jer, koliko sam vidio, postoji samo online plaćanje karte na Wizzovom sajtu.
  4. Pozdrav svima. Imam Maestro debitnu karticu, bez sigurnosnog koda sa tri cifre. Da li je moguće sa njom online plaćanje kod Wizz aira? Da li se više isplati plaćanje karticom ili putem bankovne doznake? Koja je banka u Srbiji najpovoljnija za ovo drugo i da li je komplikovana procedura? Da li se prtljag posebno plaća ili se to obavlja sve odjednom, zajedno sa cijenom karte? Da li je potrebna prethodna registracija na sajtu Wizz aira i dobijanje naloga sa lozinkom da bi se obavilo plaćanje? Unaprijed zahvaljujem.
  5. Moze i preko Peci,ali nisam siguran koliko je siguran i moguc prelaz iz juzne u sjevernu Mitrovicu. U svakom slucaju hvala za informaciju. Posto namjeravam da provedem nekoliko dana u Mitrovici, da li neko zna ili je imao iskustva sa smjestajem u Mitrovici? Da li postoji hotel ili hostel tamo ili se mora naci privatni smjestaj?
  6. Namjeravam da putujem od Podgorice do Kosovske Mitrovice, a zatim, nakon nekoliko dana, od Kosovske Mitrovice do Beograda. Pošto nisam našao direktnu vezu do Mitrovice, očigledan izbor je autobus do Novog Pazara ili Raške a zatim autobus do Kosovske Mitrovice. Interesuje me da li je autobuska stanica u sjevernom ili južnom dijelu grada, da li se negdje može naći u Mitrovici pristojan smještaj, pa ako je odgovor afirmativan, bio bih zahvalan na informacijama. Takodje, interesuje me i povratak iz Kosovske Mitrovice do Beograda. Da li je moguće uzeti voz do Beograda, tj. ako uopšte idu vozovi od Beograda do Kosova i Metohije, kakav je red vožnje i isto pitanje za autobuski prevoz. Pozdrav
  7. Koliko vas je bilo na putu, ako kažeš za nas sve? ako vas je bilo petoro po sto evra..i eto može kućica da nikne u Moldaviji..barem prizemlje i ploča Ja namjeravam da idem sam u Odesu i da ostanem tamo sedam do deset dana( ne znam da li je preporučljivo ići na ovaj put sam), pa me zanima koliko je dovoljno novca dati za dva prelaza. odn dupli tranzit za jednu osobu i da li se mito daje odjedanput za oba prelaza ili se to radi u ratama..mislim u dvije rate , .pri polasku i povratku. Da li može da se desi da prave problem pa da insistiraju da daš onoliko koliko traže i da te ucjenjuju sa povratkom u Bukurešt radi dobijanja tranzitne vize za Moldaviju, a ova viza za dupli tranzit košta 60 dolara. Takodje me interesuje, da li postoji autobuski prevoz od Galatija do Renija. Mislim da od Galatija do granice ima nekih 13km, pa još 1.8 km kroz Moldaviju i nekih 5-6 km kroz Ukrajinu. Nije to mala udaljenost, ali sa još stvarima...nije baš jenostavno. Da li je uobičajeno da automobili staju stoperima i da li ljudi očekuju da se plati za tu uslugu i ako je odgovor afirmativan koliko otprilike novca je dovoljno za to? Dosta si rizikovao sa tim švercom ..Ne mogu da zamislim što bi se desilo da si naišao na rumunskog konduktera koji bi vodjen pohlepom od tebe zahtijevao duplo više novca od prave cijene karte (više vjerovatno ) ili da si naišao na onog odanog koji prezire korupciju i koji bi zahtijevao mandatnu kaznu u vrijednosti koja je pet puta veća od stvarne vrijednosti karte, naravno, sve uz prisustvo policije (manje vjerovatno ). Pošto ne govorim ruski i ukrajinski, da li je dovoljno znanje engleskog jezika za komunikaciju sa ljudima u Rumuniji, Moldaviji i Ukrajini? Šalteri, autobuske i željezničke stanice, hosteli i turističke atrakcije...dosta mjesta na kojima se zahtijeva komunikacija. Što se tiče Karpatera karta je nekih 200 evra+20-40 evra do Temišvara...nije to ni malo..iako, kad pomislim kako su moldavski carinici željni krvi i bakšiša..a plate iz Kišinjeva kasne ..možda je avion rješenje....
  8. Hvala geoplans, nadam se da ovoga puta carinici neće biti još gramziviji, sobzirom da mogu da ucjenjuju onoga ko prelazi i da traže npr. i 50 evra. No valjda i oni imaju mjeru u tim svojim primalnim porivima...ipak su oni državni činovnici i predstavnici svoje države Ono što mene još interesuje jeste za koliko vremena je potrebno da se predje opisani put od Beograda do Odese. Pretpostavljam da to zavisi od vremena polaska voza iz Beograda za Bukurešta, ali je sigurno potrebno bar dva ili tri dana jer vjerovatno ipak nije moguće naći u svako doba voz ili autobus iz Bukurešta za Galati, ili od Renija do Odese. Za Bukurešt nije problem, ali pretpostavljam da i u Galatiju ili Reni može da se nadje neki smještaj za jednu noć. Takodje da li postoji mogućnost kupovine željezničkih ili autobuskih karti onlajn..naravno, interesuju me relacije Bukurešt-Galati i Reni-Odesa. Kakva je stopa kriminala u tim graničnim rumunskim i ukrajinskim područijima? Valjda je sigurno pješačiti tamo a da ne zazireš da te neka banda ne opljačka a zatim baci u Prut ili Dejstar?
  9. Namjeravam da putujem u Odesu ali ne znam šta je najbolja opcija-avion, voz ili autobus. Naravno, većina od vas će reći avion , ali ne bih još da se desi da me prodaju u bijelo roblje ili da padnem u dužničko ropstvo Šalu na stranu, pretpostavljam da se može iskombinovati nešto i preko low cost kompanija, ali je vjerovatno skuplje jer Odesa nije uobičajena destinacija. Naravno, koristeći voz ili autobus lako se može stići do Bukurešta , ali ono što može predstavljati problem je prolaz kroz Moldaviju (za koju treba viza, a ambasada je u Bugarskoj ili Madjarskoj ) ili, još gore, prolaz kroz Transnistriju koja nije baš sigurno područije i za koju sam čuo da se na granici obično daje mito . Znam da postoji voz Beograd-Kijev, a zatim vjerovatno se može uzeti autobus od Kijeva do Odese, ali to mi izgleda malo duži put, iako je vjerovatno sigurniji. U svakom slučaju, moja namjera je bila da uzmem voz od Beograda do Bukurešta a zatim da od Bukurešta do Odese idem vozom ili autobusom i to po mogućstvu da izbjegnem Moldaviju i Transnistriju, pa ako neko ima iskustva vezano za ovu rutu bio bih zahvalan na odgovoru. Naravno, najbolja opcija bi bio low cost let, ali po nekoj razumnoj cijeni Pozdrav.
  10. Pretpostavljam da je i u bjelom svijetu, za kraće relacije, ipak isplativiji željeznički prevoz u odnosu na autobuski prevoz. Pošto ipak mislim da u Belgiji ipak neću doživjeti traumatično iskustvo brzih vozova:D, koji sasvim neopravdano nose to ime u Srbiji i Crnoj Gori, interesuje me da li neko zna da li može da se kupi vozna karta( sa rokom važenje jedna, dvije nedjelje ili jedan mjesec) kojom se može neograničeno putovati za navedeni period po Belgiji, a naravno, još bi bilo bolje da važi i u ostalim zemljama Beneluksa, pa i u Francuskoj. Primarno me interesuje željeznički prevoz u Belgiji, ali nisu na odmet i okolne zemlje, dakle nešto kao Balkan Flexipass za pomenute zemlje . Kao i u svemu, cijena je bitna, pa, u sučaju afirmativnog odgovora, ako neko ima informaciju i o tome, mogao bih odmah da pakujem kofere, pod uslovom da buđelar može da izdrži napore . Unaprijed zahvaljujem.
  11. Ne znam da li baš svaki Poljak razumije dobro srpski jezik. Uostalom, upotreba stranog jezika, pa makar i sa greškama , je izraz poštovanja prema drugim narodima, a ja veoma poštujem sve slovenske narode, uključujući i poljski narod. Želim vam lijep provod i naredne godine, kada namjeravate da posjetite Bugarsku i Makedoniju, a za narednu posjetu Crnoj Gori predlažem ronjenje kod ULcinja, Budve ili Kotora, ili možda speleološka istraživanja u nekoj od čuvenih pećina u Crnoj Gori. Pozdrav i sve najbolje vam želim.
  12. Cieszę się że trzeba było miło czas w Czarnogórze. Nie wiedziałem że jesteś omal czarnogórski zięc. Teraz rozumiem dlaczego ty tak wiele miłość Czarnogóry . Dobre fotografie. Pozdrowienia.
  13. Друштво, лебдећи у овој нашој виртуелној стварности, коју називамо и живот , наишао сам на неке трагове прошлости Београда, и, наравно, пожелио да подијелим са вама емоције које сам имао док сам гледао ове снимке из прошлости. Ко зна, можда неко од вас препозна прадједу или чукундеду ( прабабу/чукунбабу ) са старе слике која се чува негдје у ормару Уживајте драги путници у овом путовању у вријеме давно ..... преко седам деценија и преко седам мора и седам гора .......Вежите се...полећемо... www.youtube.com/watch?v=6KqAi1LpSe0&feature=related www.youtube.com/watch?v=m5G-ZwCI5lY&feature=related www.youtube.com/watch?v=YTs8dxT6F-U&feature=related www.youtube.com/watch?v=YZpo-tUGc1A&feature=related www.youtube.com/watch?v=2bZhf6UNWjA&feature=related Срдачан поздрав свима
  14. Miloica, zahvaljujem na informaciji
  15. Чини ми се да су овдје људи прилично добро информисани у вези са јефтиним превозом, али исто тако да то није случај и са јефтиним смјештајем.Чуо сам информацију да је у већини земаља Европске Уније могуће наћи смјештај за 10-15 евра .Претпостављам, ако је информација валидна, да су у питању хостели, али доћи до праве информације у мору различитих понуда није лако. Био бих захвалан ако неко од вас можда зна, и подијели , информације везане за неки корисни сајт преко кога се може наћи јефтин смјештај (ово се односи на земље Европске Уније).Поздрав.
  16. Michal, Prokletije are mountain wreath in Montenegro and Albania, are good choice with beautiful scenery, but you will find there only mountains, wolfs and snow, and no accommodation.Just a joke.For Prokletije, you could try to find accommodation in Plav or Gusinje.Also, Bjelasica near Kolašin is second most visited ski center in Montenegro, and also mountain Cmiljevica near Berane( Lokve ski center) and mountain Turjak near Rožaje (Turjak ski center) are interesting for skiing.Rožaje is a town surrounded by magnificent mountains Hajla, Mokra gora, Krstac, Zljeb and Turjak.I hope this will help.Greetings.
  17. As for Montenegro, it is a small country so it would not be problem to see a lot for a week. My recommendation for coastal area is Bay of Kotor, with old town Kotor, Perast, and Herceg Novi, then Sveti Stefan and old towns of Bar and Ulcinj( Ada Bojana is also nice to see:)))))) and Budva. There are many monasteries in the coastal area and the most famous are Savina monastery near Herceg Novi and Podmaine near Budva. In the continental area, my recommendation is national parks.Lovćen( try to find transportation from Kotor to Lovćen, the view is beautiful:))), and visit Lovćen mausoleum), Durmitor and Tara canyon (skiing and rafting are good:))), Biogradska gora, and Skadar lake (Rijeka Crnojevića settlement) are all worth visiting, then Ostrog monastery which is the largest pilgrimage in Balkans, Cetinje which is historical capital of Montenegro and if you like winter sports you can visit also Bjelasica Mountain and town Kolašin, and near is Morača monastery, founded in 1252.Also you might consider visiting Cave Vražji firovi situated at Đalovića klisura, near Bijelo Polje. Anyway you should check out these sites www.visit-montenegro.com/ www.montenegro.travel www.tourism-montenegro.com Of course, if you like to experience the life of capital, and to feel the life of the city, then it would be good to visit Podgorica, and to go out in the evening (there is a good choice of clubs) and also to try some national cuisine, although there are very good restaurants in the coastal area as well as in mountain centers. Шановні православні і слов'янські брати і сестри, Ласкаво просимо до Сербії і Чорногорії!!!
  18. Unfortunately, Gorska sluzba spasavanja does not have their own site, and they should be soon independent from Mountaineering association of Montenegro (www.pscg.me).Anyway, you shall get more information and phone numbers in MTO office in Zabljak. There are lots of agencies both in Montenegro and Serbia, as well as individuals and rafting clubs from different Montenegrin cities that organize Tara rafting. The cheapest variant is, of course, individuals and rafting clubs. If you are already in Zabljak the price in the agency should be cheaper since transportation is included in the total price. Note that dialing codes for Montenegrin cities are changed, and now are as follows: 020 Podgorica, Kolasin,Danilovgrad ,032 Kotor, Tivat, 040 Niksic, Savnik, Pluzine, 050 Bijelo Polje, Mojkovac, 030 Bar, Ulcinj,041 Cetinje, 033 Budva, 051 Berane, Andrijevica, Rozaje, Plav , 031 Herceg Novi. Also, INTERNET domains cg.yu are changed to .me, .co.me, or .t-com.me , so sometimes you need to correct the address For mobile phones dialing codes are 067,068 and 069. And now the links: www.tourism-montenegro.com/directory/Active-and-Extreme/Rafting/page-1.php www.raftingplus.info/EngMain.htm www.krstarenje-ingreen.com/?page=rafting_rijekom_tarom www.fortunatravel.me www.zvono.me labosta.wordpress.com www.planumtours.com/navigacija.php?IDStranicaPodaci=254〈=en www.yuta.rs/sr/Travel/offer.asp?id=5382&clause=3 There are, of course many other agencies, and the best way would be to inform yourself in the MTO Zabljak about the best offer. Also, you should try something like in this video www.youtube.com/watch?v=jl_huj4D_og&feature=related , although most of these activities are performed during summer. Greetings.
  19. I do not know whether it would be possible to do that. Tara canyon is longest canyon in Europe, and second longest in the world, and it is up to 1300 m deep, so I think it would not be easy, if not impossible to do that, but, in any case, you should inform yourself about this in office of the Montenegrin touristic organization in Zabljak.
  20. matrix posted a post in a topic in Nesvrstani
    После рефлексија на ову тему, не могу да се не сложим са констатацијом у xchillah-овом посту да је секс је добар слуга али зао господар, посебно у свијетлу претходних постова и размишљања неколико индивидуа из ове лијепе дружине. Неко је раније рекао да секс сматра прије свега за интиман (личан) чин повезивања двије особе, у коме не би требало да има само мјеста за површност и трнутно задовољавање порива. Чињеница је да ипак инфантилност и плиткоумност појединих људи не дозвољава да се секс схвати као дубљи чин остваривања и употпуњавања заједничког односа, коме је и један од циљева продужеље врсте, али и учвршћивање породичних вриједности и остваривање емотивне стабилности. На жалост, умјесто да секс води правим вриједностима, а прије свега према љубави, у овом данашњем времену секс је постао једна врста дроге која младе људе води у отупјелост, површност и конформизам, а све даље од стубова животних односа и правих моралних начела којима треба да тежи свака душа, а то су љубав, вјера и нада, и остваривање Божије милости и благослова. Не кажем, наравно, да секс треба везивати искључиво за брак(данас је то немогуће), али је моје мишљење да секс не би требало, као што стоји у наслову овог топика, да буде само средство тренутног задовољавања потреба, необавезан и успутан чин током путовања, који служи само ради испуњавање времена и истраживања, већ би, ипак, то требало да буде нешто другачије. Међутим, данас је мали број оних код који не сматрају да се прави провод може постићи једино кроз свјесно кршење Божијих начела и то оних примарних, и самим тим перманентно вршење смртних сагрјешења.Колико су данас само прељуба, неумјереност у јелу и пићу, гордост, а да не спомињем остало, постали светионици животног битисања многих, који доприносе да се човјек све више одаљава од себе, и који чине да наша људскост деградира сваким даном. Ух, ово звучи као придика
  21. matrix posted a post in a topic in Nesvrstani
    Ја поред тога што сам, изгледа, некако успио да постанем црна овца у овом великом калеидоскопу креативних ликова широког дијапазона, тумарам душом много више него цестама, и тражим нешто што знам да нећу наћи, илузијом имагинације превазилазим сурову реалност битисања у овом ограниченом тијелу човјека, док се борим да са суровошћу свијета кроз пјесме и посао асистента на природно математичком факултету. И ево, у неком сам посебном расположењу, па ћу подијелити са свима једну пјесму од Симе Пандуровића: Удес И око се наше сузом влажи У искреном болу, и срећи и тузи; Наш је бедни живот замршен сплет лажи Где се тајно ропће, претвара и пузи. Стари смо ми глумци с овешталом маском На даскама трулим позоришта тужног, Срођени са злобом, таштином и ласком, На вечитој проби искушења ружног. И најмање пута у својој смо роли, А најчешће само одјек туђе речи. О, кол'ко то тужно и трагично боли Када дух пред силом материје клечи! Па баш тад кад за нас нема среће прече Но да нам, к'о поток из прастаре шуме, Суза тешке, горке истине потече- Нит' нам когод пљеска, нити нас разуме. Надам се да нисам претјерао са овим, а ако јесам, слажем се са брисањем тј. великодушно се препуштам забораву.
  22. For turning on stojadin you dont need a key, you can do that with coin or with knife, like on movie You do have possibility to get sleeping sleepeng car from Budapest to Belgrade and from Belgrade to Mojkovac.You have two options. Option I Budapest-Belgrade ( departure is around 13:05 hours and arrival at 20:30 hours ) train with sleeping cars Belgrade-Mojkovac ( departure around 22:10 hours and arrival at 05:00 hours) train with sleeping cars. Problem with this option is that there is a BIG problem to find bus or transportation to Zabljak at that hour .But you could wait for several hours. Option II Budapest-Belgrade ( departure is around 23:00 hours and arrival at 06:15 hours ) train with sleeping cars Belgrade-Mojkovac ( departure is around 10:10 hours and arrival at 17:15hours ) train with no sleeping cars As I have promised- Zoran Vojinovic chief of the Mountain Rescue Service( Gorska Služba Spasavanja),department for Zabljak, mob.phone 00 382 69 480 644 Please, DO NOT abuse this number, and call him only in the case of emergency. A sada, pakuj torbe, i na voz ili u stojadina, pa pravac Durmitor.Kao što vidiš, ne treba ti ključ da upališ auto, može da posluži nož ili novčić. Mam nadzieję że to pomože.Nie martw się, będę potrzebował również pewne informacje, kiedy zdecydujem się odwiedzić Warszawę. Tylko żart Pozdrowienia i bezpiecznej podróży, słowiański brate. Uh.... poljski jezik je dosta težak, po mom mišljenju komplikovaniji je od češkog, slovačkog ili ruskog.
  23. Sorry for the late reply , I was absent. Village Mala Crna Gora is located north west from the town of Zabljak, and it is placed between Tara river and Susica canyons (http://www.panoramio.com/photo/23749974). I now that usually during winter people are cut off from the rest of the world, because of the snow, but they have supplies for several months. I do not know how many inhabitants are there during winter months, but I think that they have virtually no visitors during winter . As for the hut in Skrcko lake, there is no road there during winter, but you should try to ask for the key in the office of the National park of Durmitor in Zabljak. I am not sure whether it will be possible for you to go there, simply because the road is under snow, but then again you have skis and maybe some of the locals or ski tours go there, so maybe you will be able to stay. The best solution is low cost or train to Budapest, then train to Belgrade, and then train to Mojkovac in Montenegro (better option than Bijelo Polje), but others spoke already of this matter. Anyway, there are two trains to Mojkovac from Belgrade, one at 10:10 hours , and other at 22:10 hours.The journey lasts, well.....you never now for sure, but you will be able to be there in less than 12 hours .Just kidding, about eight hours.Once in Mojkovac, you can catch a bus to Zabljak. If you still decide to go there by car, this is road map of Serbia and Montenegro http://c.imagehost.org/view/0939/AutoKartaSrbije_www_planacafe_com.jpg
  24. Michal, that is the best option if you want to pass with little money spending.Vlada said that on the south-western shore of Skrcka Jezera, there is a staffed mountain hut (planinarski dom) that is open during the summer only, but I heard that it is possible to get a key of the hut if you ask.You should inform yourselves about this . One other option is to go to village Mala Crna Gora, which is cut off from civilization most of the year , with several houses, but I suppose it would be possible to spend few nights there, with really symbolic payment.Do not worry these are good people, and I am sure they would appreciate company:). So, maybe, you have three or four options. On the other hand, accommodation in the city should not be too expensive, even for the Polish standard.I heard that renting apartment in the city for six people is 40 euros a night, which is not too expensive. About rescue service, as soon as I find mobile phones of the people who are in charge of rescue, I will inform you.But, it can be a problem where to charge phone battery when you are in the mountain
  25. . Zar još uvijek voziš zastavu? Ne znam da li će izdržati da se i ona popne do Durmitora Ako misliš na planinarske domove, da, trebalo bi da su otvoreni i zimi, narocito na podruciju Durmitora jer je u pitanju nacionalni park i ima dosta turista i planinara. Evo ti izvještaj o dva najpoznatija centra u Crnoj Gori.Pošto je tekst od prošle godine, ne znam samo da li su cijene iste Žabljak Zbog vrhova alpskih visina, izvanrednih vidikovaca, ogromnih prostranstava pod snegom i uređenih skijališta Durmitor je idealan za zimski odmor. U planinskom masivu postoje 22 markirane staze, ali je zbog bezbednosti najbolje skijati na uređenim skijalištima Žabljaka. Ovaj popularni crnogorski turistički centar i vazdušna banja nalazi se u Nacionalnom parku „Durmitor“ na 1.465 m nadmorske visine. Ako kolima ili autobusom putujete iz Srbije, do Žabljaka možete doći preko Prijepolja ili Pljevalja. Od Beograda je udaljen blizu 400 km, odnosno oko šest sati vožnje. Za majstore skijanja veliki izazov predstavlja najduža i najteža staza Bobotov kuk. Nalazi se na 2.523 metara nadmorske visine i ima staze u dužini 3.500 m. Za one manje iskusne na raspolaganju su staze „Savin kuk“, „Bosača“ i „Javorovača“, koja se nalazi na samom ulazu u naselje. Skijaške terene povezuje osam vučenica i četiri dvoseda. Dnevni ski-pas na Žabljaku ove zime košta 12 evra, a sedmodnevni 70 evra. Noćno skijanje, škola skijanja i iznajmljivanje ski-opreme po sedam evra. U neposrednoj blizini naselja postoje odlične staze za alpske i nordijske discipline, do kojih se stiže ski-busom. Uz Crno jezero nalaze se staze za skijaško trčanje. Za popularni langlaufom, hodanje na skijama, u samom naselju postoji obeležena staza za koju nije potreban ski-pas. Posle napornog dana na snegu opustite se u nekom planinskom restoranu uz durmitorsku pršutu, hleb u crepulji i jagnjetinu ispod sača. Izvrsnu domaću kuhinju služe restorani „Jezero“, „Koliba“ na Savinom kuku, „Katun“ na obali Crnog jezera i „Čudna šuma“ na Javorovači. Na Žabljaku postoje uslovi za bavljenje paraglajdingom, a za autentični zimski doživljaj možete da se provozate konjskim sankama ili psećim zapregama. Za turiste se organizuju izleti u lepe durmitorske predele, šetnja oko Crnog jezera i dva manja jezera koja se nalaze u blizini hotela „Durmitor“ i restorana „Momčilov grad“. Do ovih mesta možete da dođete automobilom ili markiranim pešačkim stazama. Organizuju se i izleti na vrh Savinog kuka, kao i poseta izložbi domaae radinosti u zgradi Nacionalnog parka „Durmitor“. Bjelasica I manji snežni pokrivač sasvim je dovoljan za skijanje na Bjelasici budući da su padine ove planine obrasle travom. Ipak, zvanična sezona skijanja u zimskom centru „Jezerine“, po tradiciji, počinje krajem decembra, odnosno pred novogodišnje praznike. Planina Bjelasica udaljena je samo osam i po kilometara od Kolašina. Ski-centar je na nadmorskoj visini od 1.420 metara, a najviši vrh planine je Crna glava (2.139 m). Kada idete iz Srbije, do Kolašina koristite putni pravac preko Berana ili Bijelog Polja ka Podgorici. Ako pak putujete vozom, potrebno je da znate da je železnička stanica udaljena od Kolašina, te jedino taksijem možete da se prevezete do grada. U ski-centru „Jezerine“ postoji oko 15 kilometara uređenih staza opremljenih za dnevno i noćno skijanje. Staze su povezane sa ski-liftovima „Jezerine“, „Carev do“ i „Ključ”, a postoji i dečji ski-lift. Neiskusnim skijašima se ne preporučuje tri kilometra dugačka staza koja kreće od Ćupova, jer je nagib terena na pojedinim delovima čak 60 stepeni. Za bordere i vozače motornih sanki ograđen je poseban prostor. Sedmodnevni ski-pas za decu staje 30 evra, a dnevni 10. Ski-pas za odrasle je duplo skuplji. Kompletna oprema za skijanje može da se iznajmi za pet evra dnevno, dok je najam sanki tri evra. Na „Jezerinama“ se nalazi nekoliko ski-škola koje vode instruktori s međunarodnim licencama. Sedam dana obuke košta 50 evra. Na prevoju Crkvine, na nadmorskoj visini od oko 1.100 metara, nalazi se Lovački dom koji je i ugostiteljski objekat, i vidikovac, i mali prirodnjačko-lovački muzej. U restoranima „Savardak“ na putu između Kolašina i Jezerina i „Vodenica“ u samom gradu služe se stara nacionalna jela. Tamo možete da pojedete najbolji kačamak i cicvaru. Kačamak za tri osobe košta oko 12 evra. Restorani „Jezerine“ i „Vilin izvor“, u blizini polazne stanice žičare, poznati su po tome da se u njima spremaju odlična kuvana jela i pečenje. Porcija pasulja s kastradinom, sušenom ovčetinom košta 3,3 evra, jagnjetine sedam evra, roštilja od četiri do šest i po evra. U kafićima espreso ili čaj koštaju 50 evrocenti, čašica žestokog pića od 0,80 do 1,50 evra, pivo oko dva evra. Jedno od pogodnosti skijališta je i prostor za parkiranje koji može da primi preko 300 vozila, čak i vikendom kad su velike gužve. Sat vremena korišćenja parkinga za putničke automobile staje jedan evro, a za kombi vozila dva evra. U ski-centru nema mogućnosti za smeštaj, pa je najbolje da ga potražite u Kolašinu. Iz grada je organizovan celodnevni autobuski prevoz do ski-centra i obratno. Prvi autobus prema skijalištu kreće ujutru u devet časova, a dalje ide na svakih pola sata do 10.30 h. Povratak je od 15.30 do 17 časova kada žičare prestaju da rade. Cena karte u jednom pravcu je dva evra. Skijalište ima uređen prostor za parkiranje za više od 300 vozila, cena parkinga je jedan evro na sat.