Jump to content

Featured Replies

Posted

Jutros (nedelja) sam stigao u Beograd. Trebalo je da zamijenim 100 evra ali su mjenjačnice bile zatvorene. Ispred jedne u na Terazijama pridje mi čovjek kaže hoćeš da zamijeniš kod mene. Kažem hoću. Izbroja mi novac, izbrojim ja, kaže evo izbrojaćemo još jednom. Da mi dinare ja njemu 100 evra. Nakon 2 koraka pogledam dinare kada on izvukao 10000 dinara, ostavio mi samo 1700. Vratim se kažem nekim taksistima, oni kažu ti si milioniti koji je tako prevaren. Možda ti i vrati pare pošto si milioniti. I tako, moj vam je savjet da zemlju Srbiju zaobiđete u širokom luku. Idite ako baš morate. Prevaranti i prosjaci na svakom koraku. Pozdrav.

  • Author

Dobr onda ispravka, savjetujem svim glupim i naivnim da ne putuju u Srbiju a oni što su premazani svim bojama neka putuju, za njih u Srbiji nema problema.

sigurno si previse dugo bio na nekom hadziluku u avganistanu,siriji,iranu...i slicnim izolovanim rupama gde menjacnjice sluze samo za razmenu stocnih i poljoprivrednih proizvoda ,inace bi znao da niko vise na balkanu ne menja pare na crno i da su menjacnice na svakom koraku i nedeljom otvorene ali treba se i prosetati par stotina metara sto je naravno posle dugorocnog hadziluskog krkanja jako tesko

odalo te verovatno telece blejanje okolo kad si naiso na neku zatvorenu menjacnjicu....sve u svemu neko je to iskoristio na fin prijateljski nacin...da si se setao u nekom tkzv demokratskijem gradu kao npr Paris ne bi ti taj nista ni menjao vec bi te s par samara ubedio da mu das sve sto imas

  • Author

Hvala na komentaru. Ja sam Srbin iz Banjaluke. Nisam bio u Afganistanu nikad. Odem do Dalmacije, Istre, Zagreba i Beča često. U Beogradu nisam bio 12 godina.

U Parizu sam bio 2015 prošao pješice sve. Kod Ajfelove kule neki crnci nude suvenire za 1 euro i to je to.

Edited by MVuk

Dobro de, iznervirao se čovek, šta mu sad još sipate so na ranu. Svakako da se najgori šljam okuplja u široj okolini buskih i železničkih stanica, ne samo u Beogradu nego manje-više svuda u svetu, a posebno u prestonicama. Ne sedaj u taksi tamo, ne prihvataj nikakve usluge ni od koga, najbolje i ne razgovaraj ni sa kim. I kao što kaže staro putničko pravilo, nikad ne kupuj sendvič na autobuskoj :) 

Trebao si da ukucaš Google menjacnice nedeljom koje rade u centru i dobijes tačan info. Tu je odmah i Mek a ima Wi-Fi.

Quote

I kao što kaže staro putničko pravilo, nikad ne kupuj sendvič na autobuskoj 

Zbog čega?

6 minutes ago, easy rider said:

Trebao si da ukucaš Google menjacnice nedeljom koje rade u centru i dobijes tačan info. Tu je odmah i Mek a ima Wi-Fi.

Zbog čega?

da ne bi svima u tom istom autobusu zagorcao zivot konstantnim trcanjem u sumarke pored puta ;)

31 minutes ago, bam-bam said:

da ne bi svima u tom istom autobusu zagorcao zivot konstantnim trcanjem u sumarke pored puta ;)

A taj rad haha...Uvek sam se rukovodio logikom ako treba nešto da klopam na brzinu a nemam vremena da se raspitam gde valja u nepoznatom gradu, stanice su prometne, velika frekvencija sveta, hrana mora da je sveža i zaista nikad nisam imao problema sa trčanjem u šumarke, a klopao sam mnogo dobre hrane na stanicama, doduše putujem samo vozom a voz ima sve što je potrebno pa nemam taj trip..

3 hours ago, easy rider said:

stanice su prometne, velika frekvencija sveta

Upravo to. Niko ne klopa dva puta na istoj stanici. Zato sendvič može da bude đubre (kao što uglavnom i jeste), niko se neće vratiti da se žali. Nema stalnih mušterija, samo naivčine u prolazu, uglavnom u žurbi.

Ti si imao sreće, ali većina nas pamti najgore obroke u životu upravo sa autobuskih stanica.

Izvinjavam se na offtopicu, ali cenim da je jako bitno pojasniti jedno od najvažnijih putničkih pravila... čisto zbog mlađih generacija. Mada kao i uvek, najbolje se čovek uči na svojim greškama.?

Nikad nisam klopao na autobuskim stanicama, uglavnom železničke stanice, ali verujem što kažeš a na mnogim železničkim stanicama postoje restorani, gde se za jako malo love može dobro najesti od sendviča do ručka u pravom smislu reci. 

  • 4 months later...

Ko što bi Sava Kikindski rekao ovo je grad pede*ski, samo kafana, banaka i budala. Žao mi je što te je lik tako prevario, valjda si dosad oprostio.

Al eto kad sam živeo u Pragu, za tri meseca su mi ukrali 2 telefona, prvo xiaomi redmi note 4, a što najjače od svega drugi sam kupio u radnji u Pragu xiaomi redmi note 5, isto veče mi ga ukrali, trebalo mi je godinu dana da skroz preboli, koristio sam posle godinu i po dana nokiu 3310

Poenta što nisam ljut nit išta, to su bili profi brzi lopovi, ima ih u Pragu ko pljeve, inače je ovako bezbedan grad, samo obrati pažnju. I naravno ići ću u Prag posetu drugu opet i nisam ogorčen na Češku, jer ne računajući to imao sam predivno iskustvo

Šljam je svugde Šljam, dobar čovek je svugde dobar

 

Sent from my MI 9 SE using Tapatalk

Kao što je već neko pomenuo, mijenjanje novca na ulici na Balkanu (konkretno Banja Luka i Beograd što sigurno znam) je već odavno no no. Niti ima potrebe za tim jer ima sasvim dovoljno mijenjačnica (doduše u Bosni znatno manje nego u Srbiji ali zato u Bosni opuštenije primaju evro po prodavnicama i kafanama). Čak i da te usrećenik nije htio zavrnuti, ne vjerujem da se išta finansijski isplati i mijenjati na ulici, sve to izađe u po kile.

Hrana na autobuskim/zeljeznickim stanicama: da, generalno za izbjegavanje ali koliko m pamcenje sluzi, ne mora biti pravilo. Sasvim solidni ćevapi na banjalučkoi stanici, sjećam se i dobre čorbe u Beogradu a i ima neki ok sendvič u kiosku u Novom Sadu....a možda sam samo bio pregladan ?

Прометна места значе да им храна не стоји дуго да се поквари.

А није истина да се нико не враћа, највећи број путника на аутобуским станицама су људи који свакодневно иду на посао или у школу.

Док сам путовао по Србији правило је било - де видиш камионе једи.

Причао сам већ, једном сам појео неку пљескавицу у неком празном ресторану у Разбојни, реко ајде да не чекам у овом поред била гужва... три дана сам долазио себи... 

restorani na stanici u jadnim zemljama su uglavnom ok jer je to i kao neku centar života gde dolazi brdo gladnih putnika s buljukom još gladnije dečurlije pa trebaju jeftino i obilato jesti a kako je i prevoz tu jeftin uvek će biti dovoljna rotacija i onih najjadnijih koji će kako tako moći i nešto kupiti ako je i cena dobra..a doći će i opet jel oni uvek negde idu...dal da se grebu o neku familiju il da nešto rade ko će znati...stanice su uglavnom uvek pune tu
u bogatim je renta za mesto na stanici skupa i da bi imali profit povećavaju cene i smanjuju porcije...dal je loše il dobro je kako gde al zajedničko svima je da su porcije manje a cene veće kao i štednja na dodacima,uglavnom su orijentisani da nešto brzo spreme bez previše truda.tako da je neisplativo jesti nešto tu
eto to je neka razlika

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока

Create an account or sign in to comment